Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan Başbakanı Mikati: Bugün zor zamanlardan geçiyoruz

Lübnan Başbakanı Mikati: Bugün zor zamanlardan geçiyoruz

Çarşamba, 20 Temmuz, 2022 - 17:15
2022 yaz turizm kampanyasının lansmanı sırasında Mikati (Twitter)

Lübnan Başbakanı Necib Mikati, Lübnan Turizm Bakanlığı'nın niteliksel bir sıçrama yapabildiğini söyledi.

Tüm zorluklara rağmen Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nın çok sayıda yolcuyu ağırladığını dile getiren Lübnan Başbakanı, ülkenin içinden geçtiği bu karanlık günlerde turizm sektörünün bir ‘ışık’ olduğunu ve Lübnan'ın müreffeh olmaktan başka bir seçeneği olmadığını söyledi.

Mikati, 2022 yazı için hazırlanan ‘Tatil'e Hoş Geldiniz' başlıklı turizm kampanyasının lansmanı sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu karanlık günlerde büyüyen ve başarılı olan turizmi parlak bir ışık olarak görüyoruz. Burası Lübnan ve Lübnan'ın müreffeh olmaktan başka seçeneği yok. Bugün zor zamanlardan geçiyoruz ve insan başarının ölçüsünü refah günlerinde değil, zor günlerde görmelidir. Buradan Turizm Bakanlığı'nın bu zor zamanlarda turizm için niteliksel bir sıçrama yapabildiğini söylemek adına bu toplantıya katılmak istedim."

Mikati, “Tüm zorluklara rağmen, bu zorlu süreçte Lübnan'da turizm için niteliksel bir sıçrama yapan havalimanı yönetimine, Turizm Bakanlığı'na ve Turizm Bakanı Velid Nassar’a teşekkür ederim. Beyrut Havalimanı tüm görevlerini yerine getiriyor. Tüm samimiyetiyle çalışan ve bize yardım eden uluslararası kuruluşlara ve elçiliklere de teşekkür ederim. Lübnan'ın bu yardıma çok ihtiyacı var” dedi.

Turizm sektörü, önemli bir gelir kaynağı oluşturduğu için Lübnan'da her zaman önde gelen ekonomik sektörler arasında yer aldı. Bununla birlikte, turizm işletmeleri, Dünya Bankası'nın kaydedilen en kötü ekonomik krizlerden biri olarak nitelendirdiği ülkeyi saran ekonomik ve mali krizlerin devam eden çöküşünden ve sonuçlarından zarar gördü.


Editörün Seçimi

Multimedya