Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Paris’te bir araya geldi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile Paris’te bir araya geldi

Cuma, 29 Temmuz, 2022 - 09:15

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Fransa’nın başkenti Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Macron, Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı Champs Elysees’te karşılarken, Prens Muhammed bin Selman ise Fransa’ya yaptığı ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirtti.


Veliaht Prens, Paris’te bir dizi üst düzey yetkili ve hükümet bakanı ile görüştü.

Macron, Prens Muhammed bin Selman onuruna bir akşam yemeği verdi.


Veliaht Pres Muhammed bin Selman’ın heyetinde Enerji Bakanı Prens Abdulaziz bin Selman, Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz bin Turki el- Faysal, Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, Kültür Bakanı Prens Bedr bin Abdullah bin Ferhan, Devlet Bakanı ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Musaid bin Muhammed el-Ayban, Ticaret Bakanı Dr. Macid el Kasabi ve Yatırım Bakanı Halid El Falih yer aldı.


Fransa heyetinde Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa ve Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, Enerji Geçiş Bakanı Agnes Pannier- Runacher, Spor, Olimpik ve Paralimpik Oyunlar Bakanı Amelie Oudea- Castera, Avrupa, Dış Ticaret ve Yurtdışındaki Fransızlardan Sorumlu Bakan Olivier Becht, Fransa’nın Suudi Arabistan’ın Büyükelçisi Ludovic Pouille, Cumhurbaşkanı Macron’un Askeri Danışmanı Koramiral Jean- Philippe Rolland, G7 ve G20 Diplomatik Danışmanı Emmanuel Bonne, Cumhurbaşkanlığı Stratejik İşler ve Silahsızlandırmadan Sorumlu Danışman Yardımcısı Alice Rufo, Kuzey Afrika ve Ortadoğu Danışmanı Patrick Dorrell, Fransa Kamu Yatırım Bankası Başkanı Nicolas Guyard yer aldı.


Editörün Seçimi

Multimedya