Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Saudi Aramco ABD merkezli Valvoline International Products’ı satın aldı

Saudi Aramco ABD merkezli Valvoline International Products’ı satın aldı

Pazartesi, 1 Ağustos, 2022 - 13:30
Satın alma, Aramco’nun Valvoline’nin güçlü üretim ve dağıtım ağından yararlanmasını sağlayacak (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan milli petrol şirketi Saudi Aramco, ABD merkezli Valvoline Company’nin yan kuruluşu olan Valvoline International Products’ı (VGP) 2.65 milyar dolara satın almak için bir hisse satın alma anlaşması imzaladı.

Uzun ve köklü bir geçmişe sahip Valvoline Global Products (VGP), birinci sınıf otomotiv, ticari ve endüstriyel yağ ve otomotiv kimyasallarının dünya çapında lider bağımsız üreticisi ve dağıtıcısı olarak biliniyor.

Saudi Aramco, Valvoline’in güçlü üretim ve dağıtım ağından, kullanıcılar ve tedarikçilerle olan güçlü ortaklıklarından, önemli Ar-Ge yeteneklerinden ve 150 yıllık küresel marka itibarından yararlanacak.

Aramco’nun Downstream (Rafine, Dağıtım, Pazarlama) Kıdemli Başkan Yardımcısı Muhammed el Kahtani anlaşmaya ilişkin şu yorumu yaptı;

“Valvoline’in marka gücü ve küresel tanınırlığı, Aramco’nun yönetimi altında geliştirilme ve genişletilmeye devam edecek. Ayrıca, iddialı stratejimizi uygulamaya devam ederken, VGP’nin 37'den fazla ülkede bulunan seçkin yeteneklerinin Aramco ailesine katılmasından dolayı çok heyecanlıyız.”

Valvoline CEO’su Sam Mitchell ise, “Valvoline International Products’ın satışı, güçlü ancak farklılaştırılmış Perakende Hizmetleri ve Global Ürünler işlerimizin tam ve uzun vadeli değerini ortaya çıkarma stratejimizin başarılı sonucudur” diye konuştu.

Mitchell ayrıca, “Bireysel stratejik öncelikleri sürdürürken, başarı için iyi konumlanmış iki lider işletme kurduk. International Products ekibimizin, markayı küresel bir madeni yağ lideri haline getirirken, işi daha da büyütmek için Saudi Aramco’da yeni bir stratejik konuma sahip olmasından memnunuz” ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya