Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Spotify konser bileti satmaya başladı

Spotify konser bileti satmaya başladı

Spotify Tickets henüz test aşamasında
Perşembe, 11 Ağustos, 2022 - 16:45
Merkezi İsveç'te olan Spotify, 2006'da kuruldu (Reuters)

Müzik dinleme platformu Spotify, bilet satış işine girdi. Şirket, bir internet sitesi aracılığıyla konserlere bilet satmaya başladı.

Ticketmaster, Eventbrite ve See Ticket'la yaptığı işbirliği kapsamımda Spotify, platform üzerinden üçüncü taraf aracılığıyla bilet satsa da yeni internet sitesi, bilete Spotify'ın kendisi üzerinden ulaşmayı sağlıyor.

Henüz test aşamasındaki Spotify Tickets'ta (Spotify Biletler), Limbeck, TOKiMONSTA ve Annie DiRusso gibi sanatçıların ABD'deki konserleri listeleniyor.

Şirket siteden "mekan, etkinlik organizatörü ve sanatçılar gibi üçüncü taraflar adına" bilet sattığını vurguladı. Bu, platformun bilet fiyatını ve sayısını belirlemediği anlamına geliyor. Bilet satın alınırken hizmet ücreti de kesiliyor.

Tickets üzerinden işlem yapabilmek için Spotify hesabına ihtiyaç duyuluyor.

Öte yandan sitenin Türkiye'deki etkinlikleri içerip içermeyeceği henüz belli değil.

Spotify sözcüsü Carling Farley, Tickets'ın test aşamasında olduğunu ve henüz başka bir bilgi veremeyeceklerini kaydetti.
Independent Türkçe, Verge, Gizmodo


Editörün Seçimi

Multimedya