Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Al-Ula Moments girişimi kapsamında yeni festivaller düzenlenecek

Al-Ula Moments girişimi kapsamında yeni festivaller düzenlenecek

Pazartesi, 15 Ağustos, 2022 - 13:15
Ula’da Antik Krallıklar Festivali düzenlenecek (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan’daki antik çöl şehri Ula’da sanat ve müzik etkinliği düzenleyen Al-Ula Moments girişimine yeni festivaller eklendi.

11-27 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan Antik Krallıklar Festivali’nde Ula, Hayber ve Tayma şehirlerinin tarihine odaklanılacak.

Antik Krallıklar Festivali, 7 bin yıllık birbirini takip eden medeniyetlerden ilham alan deneyimler aracılığıyla geçmişin deneyimlerini günümüze taşıyacak.

Ula, ilk olarak gün batımından gün doğumuna kadar gerçekleşen ve dünyanın en iyi müzik, sanat ve gastronomi yaratıcılarını bir araya getiren üç günlük bir festival olan Azimut Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Suudi Arabistan’ın Milli Günü’ne denk gelecek olan, 22-24 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleşecek festivalde bölgesel ve küresel eğlenceler, sanatçılar ve şefler yer alacak.

Ardından, 29 Eylül-16 Ekim tarihleri ​​arasında Wellness Festivali gerçekleştirilecek.

Mart ayında açılışı yapılan etkinlik, Five Senses Sanctuary adlı bir spa, fitness ve sağlıklı yaşam merkezinde gerçekleştirilecek.

Tantora Kış Festivali ise, 21 Aralık-21 Ocak tarihlerinde düzenlenecek.

Festivalde bu yıl uluslararası üne sahip müzisyenlerin performanslarının yanı sıra tiyatro, moda ve sanat alanındaki bir dizi etkinlik yer alacak.


Editörün Seçimi

Multimedya