Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna’dan Putin’in seferberlik ilanına ilk yorum

Ukrayna’dan Putin’in seferberlik ilanına ilk yorum

Çarşamba, 21 Eylül, 2022 - 11:45
Ukraynalı bir asker, Harkiv bölgesinde yanmış bir Rus zırhlı personel taşıyıcısının yanında duruyor. (EPA)

Ukrayna Cumhurbaşkanı Danışmanı Mihaylo Podolyak Rusya'nın seferberlik ilan etmesinin beklenen bir hamle olduğunu ve bunun savaşın Moskova'nın planladığı gibi gitmediğine işaret ettiğini söyledi.

Reuters'ta yer alan habere göre Podolyak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 'sebepsiz yere savaş çıkarmasının' ve Rusya'nın kötüleşen ekonomik durumununun suçunu Batı'ya atmaya çalıştığını söyledi.

Putin, televizyonda yaptığı bir konuşmada, bugünden itibaren geçerli olmak üzere kısmi seferberlik kararnamesini imzaladığını söyledi.

Ukrayna'nın Donbas, Zaporijya ve Herson bölgelerinin bağımsızlık kararlarını desteklediklerini söyleyen Putin, Batılı ülkelerin Ukrayna'da barışçıl çözüm istemediklerini savunarak, "Toprak bütünlüğümüz tehdit edilirse Rusya mevcut tüm yolları kullanacak, bu bir blöf değil" ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya