Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Savunma Bakanlığı’nın çalışmalarına övgüde bulundu

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Savunma Bakanlığı’nın çalışmalarına övgüde bulundu

Veliaht Prens, Savunma Bakanı ve yetkilileri ile bir araya geldi
Çarşamba, 28 Eylül, 2022 - 10:45
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Savunma Bakanı ve yetkilileri ile görüşme yapıyor (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Cidde’deki Savunma Bakanlığı merkezinde Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz ve bakanlık yetkilileri ile bir araya geldi.

Veliaht Prens, bakanlık yetkililerinin sıkı çalışmaları ve reform programlarında elde ettikleri başarı ile askeri sanayinin kendi kendine yeterlilik oranının yüzde 2’den yüzde 15’e çıkmasına övgüde bulundu. Suudi Arabistan Veliaht Prensi, bakanlığın ve bakanlık yetkilileri sayesinde bu oranın yüzde 50’ye ulaşmasını beklediğini belirtti.

Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman bin Abdulaziz liderliğindeki bakanlığın çalışmalarına ve bulunduğu konuma övgüde bulunan Veliaht Prens, bakanlığın Prens Halid bin Selman ve diğer yetkililer ile faaliyetlerini arttırması temennisinde bulundu.

Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman, Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından hazırlanan programlar ve Veliaht Prens’in desteği ile bakanlığın gelecekte başarılı olmaya devam edeceğini belirtti.

Toplantıya Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Fayyad Hamed er-Ruveyli, Savunma Bakanı’nın Özel İşler Dairesi Başkanı, Ortak Kuvvetler Komutanı Mutlak bin Salem el-Azima, Savunma İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Dr. Halid el-Biyari, Savunma Bakanlığı Geliştirme Programı CEO'su Dr. Samir et-Tabib ve Savunma Bakanı Yardımcısı Talal el- Uteybi katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya