Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

VİDEO | Kaliforniya'da sokağa helikopter düştü

VİDEO | Kaliforniya'da sokağa helikopter düştü

"Şans eseri başka hiçbir şey zarar görmedi ve kimse yaralanmadı"
Çarşamba, 5 Ekim, 2022 - 17:30
Kaza yapan helikopterin modeli Bell 206B (KMPH-TV)

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde korkutucu bir helikopter kazası yaşandı. Fresno kentinde cumartesi sabah saatlerinde bir helikopter yer çakıldı.

Güvenlik kamerasında yansıyan görüntülerde uçağın, bir eve ve ağaca çarparak yere düşüyor. Kazadan birkaç saniye önceyse yoldan bir araç geçiyor.Fresno Polis Teşkilatı'ndan Charlie Chamalbide, helikopterin test uçuşunda olduğunu söyledi:

"Bildiğimiz kadarıyla bir patlama sesi duydular ve sonra irtifa kaybetmeye başladılar."

Yüzbaşı Chamalbide, evde kimsenin yaralanmadığını ancak binanın küçük çaplı hasar gördüğünü bildirdi.

Adları açıklanmayan 47 yaşındaki pilot ve 33 yaşındaki bir yolcuysa hafif yaralandı. İkili hastaneye kaldırıldı.

Chamalbide, "Bilinçleri yerindeydi. Bizimle konuşuyorlardı. Şans eseri başka hiçbir şey zarar görmedi ve kimse yaralanmadı" diye konuştu.

ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu, helikopterin kuyruk rotorunda kontrol kaybedilince kazanın meydana geldiğini bildirdi.

Kazanın meydana geldiği East Garrett Caddesi'nde yaşayan Kathy Logan, "Sesi güç kaybediyormuş gibiydi ve gittikçe yaklaşıyordu. Bunu der demez bam diye düştü" ifadesini kullandı.
Independent Türkçe, New York Post, Fox News


Editörün Seçimi

Multimedya