Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

2022 Riyad Sezonu: 5 haftada 5 milyon ziyaretçi

2022 Riyad Sezonu: 5 haftada 5 milyon ziyaretçi

2022 Riyad Sezonu etkinlikleri 5 hafta içinde 5 milyon ziyaretçi çekti
Salı, 29 Kasım, 2022 - 10:15
Bu yılki "Riyad Sezonu"nda 15 farklı eğlence alanı bulunuyor (Suudi Arabistan Eğlence Kurumu)

2022 Riyad Sezonu etkinliklerinin “Hayal Gücünün Ötesinde” sloganıyla lansmanının yapıldığı 21 Ekim'den bu yana geçen 5 hafta içinde yaklaşık beş milyon ziyaretçiye ulaştı. Riyad Sezonu’nun eğlence alanları, çeşitli aktiviteleri ve olağanüstü deneyimleri, Suudi Arabistan'ın içinden ve dışından ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Bu yıl sezonun etkinlikleri, özgünlük ve modernliği bir araya getirerek ziyaretçilere birçok seçenek sunuyor ve ziyaretçileri “BLVD World” etkinlik alanında dünya medeniyetleri hakkında bilgi edinmeleri için bir tura çıkarıyor. Ayrıca orijinal tarih kokan “Zaman Köyü” alanı aracılığıyla onlara Suudi Arabistan'ın kadim tarihine tüm bileşenleriyle bir pencere açıyor.


Riyad Sezonu kapsamında ziyaretçiler için Al Suwaidi Park'taki Kültürler Festivali, “Ferrari”, “Fan Festivali” ve elektronik sporların ve sanal oyunların en büyüğü olan “RUSH” olmak üzere birçok festival düzenlendi. Riyad Sezonu, ziyaretçilerinin hayal gücünü geliştirerek ve onlara heyecan atmosferi sağlamak için dünyanın en büyük anime şehri olan “Anime Kasabası”nın yanı sıra en ünlü oyunları ve gerçek deneyimleri sunuyor. Bunun yanında “Küçük Riyad” olağanüstü bir eğlence deneyimini temsil ediyor.
Riyad Sezonu, farklı ilgi ve yaş gruplarından ziyaretçilerin yaşam kalitesini ve kış atmosferinden aldıkları zevki derinleştiren, onlara hitap eden pek çok sürprizi, eğlence tekliflerini, farklı aktiviteleri ve farklı deneyimleri ziyaretçilerine sunmaya devam ediyor.

Bu yılki sezonda, uluslararası Cirque du Soleil'e ek olarak dünyanın en büyük yapay gölü, teleferik ulaşımı, bulutları kucaklayan salonlar da dahil olmak üzere 15 farklı eğlence alanı bulunuyor.


Sezon, WWE, Paris Saint-Germain takımını el-Hilal ve el-Nasr yıldızlarıyla bir araya getiren Riyad Sezonu Kupası ve 65 gün havai fişek etkinlikleri gibi spor etkinlikleri sunuyor. Ayrıca Şarku’l Avsat’ın edindiği  bilgilere göre Riyad Sezonu kapsamında aileler, bireyler ve çocuklar için anime, parfüm, oyun ve diğer çeşitli koleksiyonlarda Suudi ve Arap tiyatrolarından oluşan geniş bir koleksiyon, birçok konser ve yerel ve uluslararası sergiler yer alıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya