Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kişileri paralarına göre sıralayan ATM dikkat çekti

Kişileri paralarına göre sıralayan ATM dikkat çekti

Skor tablosunda şu andaki "en yüksek puanlı kullanıcının" hesap bakiyesi 2,9 milyon dolar
Cumartesi, 3 Aralık, 2022 - 13:45
MSCHF

Art Basel sanat fuarındaki bir ATM, kendisini kullanan herkesin hesap bakiyesini gösteriyor ve ardından kullanıcıları varlıklarına göre sıralıyor.

Her yıl düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından koleksiyoncuların, galerilerin, görsel sanatçıların, yeni görsel sanat biçimlerini takdir etmek için bir araya geldiği sanat fuarı, şu an ABD'nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach'te gerçekleşiyor.

The Independent'ın haberine göre, bu yıl çok dikkat çeken parçalardan biri, son çalışmaları ATM Leaderboard'u (ATM Skor Tablosu) paylaşan Brooklyn'deki sanat kolektifi MSCHF'den geliyor.

Kelimenin tam anlamıyla çalışan bir bankamatik olan bu parça, kendisini kullanan kişilerin bakiyesini herkese açık şekilde gösteriyor.

Daha sonra ATM'nin kamerasıyla çekilen fotoğraflarla kullanıcılar, ne kadar paraları olduğuna göre sıralanıyor.

MSCHF'nin kurucu ortağı Daniel Greenberg, bu parçanın ardındaki anlamı, insanların maddi açıdan ne kadar değerli olduklarıyla hava atma dürtülerine meydan okumanın bir yolu olarak açıkladı.

CNN'e konuşan Greenberg, "ATM Leaderboard, zenginlikle gösteriş yapma dürtülerinin kelimenin gerçekten tam anlamıyla damıtılması" dedi.


"Bu çalışmayı, konseptinden dolayı, Lamborghini kiralayan ve Rolex takan kişilerin yoğun olduğu Miami Basel gibi bir yer için aklımızda kenara ayırmıştık. Bunlar, ATM Leaderboard'un açıkça gösterdiğine benzeyen örtülü hareketler."Bu haber yazıldığı sırada, skor tablosundaki "en yüksek puana" sahip kişi, 2,9 milyon dolar hesap bakiyesine sahip.Daniel Greenberg, Art Basel'dan sonra ATM Leaderboard'un başka yerlerde de pekala görünebileceğini ekledi.

Greenberg, "Kamera sayesinde ATM, kendisini kullanan herkesin ve kurulduğu her yerin sürekli kaydını tutuyor. Bu nedenle daha fazla yere taşınma imkanı bulmasını umuyoruz" açıklamasını yaptı.

Sosyal medya kullanıcıları bu parçaya, skor tablosunda verilen bilgileri nasıl kullanabileceklerine dair entrikalar paylaşarak karşılık verdi.

Bir izleyici, "Zengin sevgili bulmak için harika bir sistem bu hahahahaha" diye espri yaptı.


Editörün Seçimi

Multimedya