Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuleba: Ukrayna zaferi başarma yolunda

Kuleba: Ukrayna zaferi başarma yolunda

Pazartesi, 5 Aralık, 2022 - 14:15
Ukraynalı bir asker zafer sembolü olarak ülkesinin bayrağını dalgalandırıyor (AP)

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba bazı yabancı siyasetçileri, uzmanları ve medyayı Rusya’nın hezimetine hazırlanmaya çağırdı.

Ukrayna haber ajansı Ukrinform’a göre, Kuleba Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Değerli politikacılar, uzmanlar, medya ve yurtdışındaki akademik camia. Bazılarınızın bir Ukrayna zaferi hayal etmekte zorlandığını biliyorum ama biz bunu başarma yolundayız. Ukrayna’nın neden kazanamadığını açıklamaya çalışmaktansa, şimdi gerçek bir Rus yenilgisine hazırlanmak daha iyidir” ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland, dün Kiev’de gazetecilere verdiği demeçte, “Ukrayna bu savaşı kazanıyor ve Putin kaybediyor” dedi.

DPA’nın haberine göre, aynı gün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşını sona erdirmek için Rusya’ya bazı güvenlik garantileri verilmesi gerektiğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya