Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Afganistan’ın doğusunda bombalı saldırı: 6 yaralı

Afganistan’ın doğusunda bombalı saldırı: 6 yaralı

Afganistan'ın doğusundaki Celalabad şehrinin döviz çarşısı yakınında meydana gelen patlamada altı kişi yaralandı
Salı, 6 Aralık, 2022 - 18:00
Taliban’a bağlı güvenlik güçlerinin bir üyesi, Celalabad sokaklarındaki kontrol noktasında (AFP)

Afganistan polisi ülkenin doğusundaki Celalabad kentinde bir döviz çarşısı yakınında meydana gelen patlamada en az altı kişinin yaralandığını söyledi.

Nangarhar vilayeti Polis Sözcüsü Kureyşi Badlon, patlamanın 13:45 sıralarında meydana geldiğini söyledi. Patlamaya neyin neden olduğu ise henüz belli değil.

Şarku’l Avsat’ın AFP’den aktardığı habere göre Polis Sözcüsü, günün erken saatlerinde, Afganistan'ın kuzeyinde bir petrol şirketine ait otobüste yedi çalışanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Mezar-ı Şerif'teki Belh polis karakolundan sözcü Asif Veziri, “Bomba yol kenarına park etmiş bir araca yerleştirildi. Otobüsün gelmesiyle birlikte patlatıldı” ifadelerini kullandı.

Taliban'ın geçtiğimiz yıl Ağustos ayında iktidara gelmesinden bu yana ülke genelinde güvenlik durumunun iyileştiği iddiasına rağmen, Afganistan hâlâ, birçoğunun sorumluluğunu DEAŞ-Horasan örgütünün üstlendiği onlarca patlama ve saldırıya tanık oluyor.


Editörün Seçimi

Multimedya