Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere: İşçi partisi, Muhafazakarları yüzde 26 geride bıraktı

İngiltere: İşçi partisi, Muhafazakarları yüzde 26 geride bıraktı

Cuma, 30 Aralık, 2022 - 17:45
İngiltere Başbakanı Rishi Sunak (Reuters)

İngiltere’de yapılan bir kamuoyu araştırması, İşçi Partisi'nin popülaritesinin, Başbakan Rishi Sunak liderliğindeki Muhafazakar Parti'nin popülaritesini yüzde 26 oranında aştığını gösterdi. Bu, yeni başbakanın partisinin popülaritesini geri kazanma görevinin zorluğunu gösteriyor.

GB kanalı için People Poll tarafından bin 169 yetişkinin katıldığı ankete göre, İşçi Partisi’ne verilen destek yüzde 45 iken, bu oran Muhafazakar Parti için yüzde 19 olarak gerçekleşti.

Bloomberg’in haberine göre,  People Poll 23 Aralık'ta yaptığı bir önceki ankette İşçi Partisi Muhafazakar Parti'ye karşı yüzde 24 destek aldı.

Veriler, partisi 2024'te yapılması beklenen bir sonraki genel seçimlere hazırlanan Sunak'ın karşı karşıya olduğu zorluğu yansıttığı ifade edildi.

Eski Başbakan Liz Truss’un felaketle sonuçlanan yedi haftalık başbakanlık döneminde yapılan bir anketten bu yana partinin popülaritesi biraz artarken, mevcut anketler İşçi Partisi'ni Avam Kamarası'nda çoğunluğa sahip olabileceğine işaret ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya