John Wick 4'ün bir sahnesi Ürdün Kralı sayesinde çekilmiş

Yönetmen Chad Stahelski, "Erişemediğimiz bir yere gitmeye çalışıyorduk" dedi

Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)
Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)
TT

John Wick 4'ün bir sahnesi Ürdün Kralı sayesinde çekilmiş

Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)
Keanu Reeves, John Wick 4'te (Lionsgate)

John Wick 4, Ürdün Kralı yardım elini uzatmasaydı güzel bir gün doğumu çekimini kaçıracakmış.
Popüler aksiyon serisinin en yeni filminde, efsanevi suikastçı John Wick (Keanu Reeves), ülkeden ayrılarak yeraltı dünyasının en güçlü aktörlerini bulmak için dünyayı dolaşıyor.
Ekip, filmin sahnelerinden biri için Ürdün'deki bir yerde çekim yaptı. Bu sahnede Wick, ilk kez John Wick 3: Parabellum'da (John Wick: Chapter 3 - Parabellum) karşılaştığı The Elder'la (Saïd Taghmaoui) yüzleşmek için Fas çölüne geri dönüyor.
Öte yandan yönetmen Chad Stahelski'ye göre, Ürdün Kralı olmasaydı çölde ihtiyaç duydukları havadan çekimleri yapamazlardı.
The Independent'ın haberine göre, Stahelski, Reeves'in de katıldığı yeni bir röportajda BuzzFeed'e "Erişemediğimiz bir yere ulaşmaya çalışıyorduk" dedi.
Yönetmen "Ürdün Kralı bize bir Black Hawk (Kara Şahin) verdi" diye anlattı.

"Kral, filmde gördüğünüz gün doğumu sahnesini çekecek ekibi uçurmak için bize bir helikopter ödünç verecek kadar nazikti."

Buna cevaben Reeves, Kral'ın "John Wick hayranı olduğu için helikopteri verdiğini" belirtti.

"Biraz havalı bir şey bu."

22 Mart'ta sinemalarda gösterime giren John Wick 4, şimdiden eleştirmenler nezdinde başarı elde ederek Rotten Tomatoes'ta seri için bir dönüm noktasına imza attı.
The Independent'ta filme 4 yıldız verdiği incelemesinde, "Aksiyon serisinin devam filmi, kendisini ciddiye almaya o kadar asil bir şekilde bağlı ki neredeyse bilinçli şekilde bayağı bir hal alıyor" diye yazan Clarrise Loughrey, filmi "iyi korunmuş sinematik bir miras" diye nitelendirdi.
Film, hayatını kaybeden Lance Reddick'e adandı. Reddick, filmdeki rolüne Reeves, Laurence Fishburne ve Ian McShane'le birlikte geri dönüyor.
17 Mart'ta aniden ölen Reddick 60 yaşındaydı.
Filmin yakın zamandaki galasında, rol arkadaşları Reddick'i andı. Deadline'a konuşan Reeves, Reddick'in "burada olmamasının fena halde berbat olduğunu" söyledi.
Kanadalı aktör şöyle ekledi:
"Lance güzel bir insandı. Ve onunla 10 yıl ve 4 film boyunca çalışma şansına erişmek benim için çok özel bir şey."Eski ağırsıklet şampiyonu, Mike Tyson hakkında acı konuştu

Deontay Wilder (AP)
Deontay Wilder (AP)
TT

Eski ağırsıklet şampiyonu, Mike Tyson hakkında acı konuştu

Deontay Wilder (AP)
Deontay Wilder (AP)

Deontay Wilder, Mike Tyson'ın Jake Paul'la temmuzda AT&T Stadyumu'nda yapacağı boks maçına ilişkin korkularını dile getirdi.

Eski ağırsıklet şampiyonu Tyson, 27 yaşındaki Paul'la Teksas'ta karşılaştığında 58 yaşında olacak. Tyson en son 2020'deki bir gösteri maçında Roy Jones Jr.'la berabere kalsa da profesyonel olarak en son 2005'te ringe çıkmıştı. Öte yandan YouTube yıldızı Paul'un profesyonel kariyerinde 9 galibiyeti ve 1 yenilgisi var.

Amerikalıların ağırsıklet müsabakası, her biri 2 dakikadan 8 raunt sürecek ve nakavtlara izin verilen resmi onaylı bir profesyonel dövüş olacak. Karşılaşma Netflix'ten canlı yayımlanacak.

Sportsbook Review'a konuşan Wilder, "Bence komisyonun Mike Tyson'a lisans vermesi kötü, çünkü 20 yıldır aktif değil, bu yüzden ona sadece kim olduğu için lisans vermemeliler" dedi. 

İnsanlar böyle inciniyor. Tanrı onu incitmesin. İnsanlar yanlış yerde ve yanlış zamanda darbe alabilir, komaya girenlerin olduğu pek çok örnek var. Bunu yapmak kolay, o bunun için çok yaşlı. Günün sonunda Mike kimsenin umurunda değil. Artıları ve eksileri hakkında konuşabiliriz ama günün sonunda kimsenin umurunda değil. Kimsenin Mike'ı umursadığını sanmıyorum çünkü umursuyor olsalardı dövüşü onaylamazlardı. Testler yaptıklarını falan söyleyebilirler, tamam, ama kötü bir şey olursa sonuçlarına katlanmaya istekli olduğunuz sürece…

Kendisi de eski bir ağırsıklet şampiyonu olan Wilder sözlerine şöyle devam etti:

Gücünü tamamen kaybetmemiş olabilir ama yine de bunu ayarlamanız, dayanıklılığınızın belirli bir seviyede olması gerekiyor, yoksa palyaço gösterisi gibi görünecek. Dürüst olmak gerekirse bunu görmek istemiyorum. Efsanelerimden birinin bir YouTuber'la dövüştüğünü görmek istemiyorum. Eğer [Paul] ringe girip Mike'ı nakavt ederse, bu Mike'ın itibarını zedeleyecektir. Onunla ilgili hatırladığım son şeyin bir Youtuber tarafından nakavt edilmesi olmasını istemiyorum. İnsanlar sizi yaptığınız son şeyle hatırlar.

Wilder en son aralıkta dövüşmüş ve Joseph Parker'a hakem kararıyla yenilmişti. 38 yaşındaki Amerikalı boksör, Parker'a yenildiği Suudi Arabistan'da Zhilei Zhang'le çıkacağı müsabakayla 1 Haziran'da ringlere geri dönecek.

Independent Türkçe