Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İran’da korona salgında rekor vaka sayısı

İran’da korona salgında rekor vaka sayısı

Salı, 22 Eylül, 2020 - 16:00
Tahran'da sokaktaki vatandaşlar (AP)

İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 3 bin 712 yeni vaka tespit edildi. Ülkede salgın başlangıcından bu yana en yüksek sayı kayda geçti.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, ülkedeki yeni tip koronavirüs salgınına yönelik son istatistikleri paylaştı. Son 24 saatte, 3 bin 712 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirten Lari, 178 kişinin de hayatını kaybettiğini ifade etti. Lari, son verilerle birlikte ülkede tespit edilen toplam vaka sayısının 429 bin 193'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 24 bin 656'e ulaştığını açıkladı.

Sözcü Lari , Tahran, İsfahan, Kum, Doğu Azerbaycan, Güney Horasan, Semnan, Gazvin, Loristan, Erdebil, Huzistan, Kirmanşah, Gilan, Buşehr, Zencan,İlam, Rezevi Horasan, Mazenderan, Elburz, Batı Azerbaycan, Merkezi, Kirman, Kuzey Horasan, Hamedan ve Yezd eyaletlerinin kırmızı bölgeler olduğunu belirtti.

İran'da günlük tespit edilen yeni tip koronavirüs vaka sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Ülkede son 24 saatte 3 bin 712 vakanın tespit edilmesiyle salgın başlangıcından bu yana en yüksek sayı kayda geçti.


Editörün Seçimi

Multimedya