Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Dünyanın neresinden hangi amaçla gelirse gelsin isteyen Umre yapabilecek

Suudi Arabistan: Dünyanın neresinden hangi amaçla gelirse gelsin isteyen Umre yapabilecek

Cumartesi, 13 Ağustos, 2022 - 09:15
Vizede sağlanan imkan ile hacıların dini ibadetlerini yerine getirmeleri ve yolculukları kolaylaşacak (Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı)

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, ülkeye giriş yapmak için vize alan herkesin, ülkede kaldıkları süre boyunca Umre yapmasına izin verdi.

ABD, Birleşik Krallık ve Schengen ülkelerinden gelen kişiler dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki insanlar, Suudi Arabistan’ı her ne amaçla olursa olsun ziyaret ettiğinde Umre yapabilecek.

Riyad yönetimi, bu yılki Umre sezonunun başlamasıyla birlikte insanların Umre yapmalarını kolaylaştırmak istiyor. Ülkenin 2030 Vizyonu hedeflerine uygun olarak Umre yapacak kişilerin dini ziyaretlerini zenginleştirmek ve kolaylaştırmayı hedefliyor.

Merkezi rezervasyon portalı Maqam, yönetim tarafından onaylanmış seyahat acenteleri ile işbirliği yaparak yurtdışından gelen ziyaretçilerin Umre vizesi almasını kolaylaştırdı. Visit Saudi internet sitesi, Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek ve Umre yapmak isteyen kişilerin isteklerine göre vize işlemlerinde çeşitli kolaylıklar sağlıyor.

ABD, Birleşik Krallık ve Schengen vizesi sahipleri ve Suudi Arabistan yönetiminin ülkeye seyahate izin verdiği ülkelerden gelen kişiler, bir kere olmak şartıyla Umre vizesine başvurabilir.

Ailesini ziyaret etmek veya ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişiler, Eatmarna uygulaması aracılığı ile vize başvurusunda bulunabilir.

Umre yapmak isteyen kişilerin Kovid-19 salgını, ölüm veya sakatlıkla sonuçlanacak kazalar, uçuşta yaşanacak gecikmeler veya uçuşun iptal olması ve diğer durumlarda tedavi masraflarını kapsayan sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. 


Editörün Seçimi

Multimedya