Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, İngiltere- KİK görüşmelerinde Körfez heyetine başkanlık etti

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, İngiltere- KİK görüşmelerinde Körfez heyetine başkanlık etti

Çarşamba, 21 Eylül, 2022 - 13:45

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah, New York’daki Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurulu toplantısının oturum aralarında Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi (KİK)  ile Birleşik Krallık arasındaki troyka  toplantısında Körfez tarafına başkanlık etti. Toplantıda İngiliz tarafına ise Dışişleri Bakanı James Cleverly başkanlık etti.

Prens Faysal, Kraliçe Elizabeth’in ölümüyle ilgili taziye dileklerini yinelerken, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı'nın Kralı olarak tahta çıkması vesilesiyle Kral III. Charles'a tebriklerini sundu.

Görüşme sırasında, KİK ülkeleri ile Birleşik Krallık arasındaki dostane ilişkileri ve tüm işbirliği alanlarında bu ilişkileri geliştirmenin yollarını gözden geçirildi.

Toplantıda, başta bölgede güvenlik ve istikrarın teşviki olmak üzere birçok bölgesel ve uluslararası ortak çıkar konusuna değinildi.


Editörün Seçimi

Multimedya