Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Neom Tech & Digital Company geleceğe ‘Tonomus’ olarak adım atıyor

Neom Tech & Digital Company geleceğe ‘Tonomus’ olarak adım atıyor

Salı, 27 Eylül, 2022 - 12:15
Tonomus CEO’su Joseph Bradley (Şarku’l Avsat)

NEOM’un bir yan kuruluşu olan Neom Tech & Digital Company, bugün ‘Tonomus’ adı altında yeni lansmanını duyurdu.

Bu, şirketin teknolojilere odaklanan uluslararası bir grup olarak büyüme yolunda önemli bir aşamayı temsil ediyor.

Tonomus, teknoloji ve dijital sektöre liderlik etmek ve NEOM’da THE LINE, OXAGON ve TROJENA gibi yenilikçi çözümler ve öncü projeler için bilişsel temeller oluşturmak üzere 2021’de NEOM’da başlatıldı.

Yeniden markalaşma, teknolojilerde uzmanlaşmış çok uluslu bir şirket olarak Tonomus’un, NEOM vizyonunu gerçekleştirme ve 2030 Vizyonu hedefleri doğrultusunda ülkenin ekonomik çeşitlendirilmesindeki rolüne odaklanıyor.

İsim değişikliği ayrıca, Tonomus’un inovasyonu sürdürmek ve genişletmek için birinci sınıf teknoloji yeteneklerini çekmeyi, Suudi Arabistan’ı küresel girişimcilik için bir merkez haline getirmeyi ve NEOM’un vizyonunu gerçekleştirme taahhüdünü temsil ediyor.

İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı ve Tonomus Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevaha şunları söyledi:

“Tonomus, önde gelen küresel teknoloji şirketleriyle ortaklıklar kurmanın yanı sıra yapay zeka projelerinin genişletilmesi ve insan merkezli teknolojilerin geliştirilmesi yoluyla NEOM’un bilişsel teknolojilerin küresel bir yenilikçisi olarak konumunun vurgulanmasına katkıda bulunuyor.”

NEOM CEO’su Nazmi en-Nasr ise, “Tonomus’un lansmanı, NEOM ve 2030 Vizyonu hedeflerine ulaşma yolundaki ilerlememizi teyit ediyor. Tonomus, teknoloji ve dijital endüstrinin geleceğine katkıda bulunarak ve yeniliği teşvik ederek hedeflerimizi destekleyecek” diye konuştu.

Tonomus CEO’su Joseph Bradley ise şu açıklamayı yaptı:

“Teknoloji sürekli bir hızlı dönüşüme tanıklık ediyor, bu nedenle Tonomus bu sektörde uzmanlaşmış küresel yaratıcı şirketlerden biri olarak, yeni bir kimlik ve yenilenen bir ruhla lansmanı ile geleceğe ve hızla ilerliyor. Tonomus ayrıca, NEOM’un inovasyonun merkez üssü ve Suudi Arabistan’ın dünyanın en parlak beyinlerinin fikirlerini hayata geçirebileceği bir yer olarak ününü pekiştirecek olan, hem organizasyon içinde, hem de ötesinde girişimciliği besliyor.”

Tonomus, bilişsel zekaya geçişte küresel bir lider olarak ortaya çıktı ve dünyayı değiştiren teknolojiler geliştirdi. 2022’de yapay zeka odaklı ürünlere ve hiper bağlantılı, tahmine dayalı ve proaktif çözümlere tek başına 1 milyar dolar yatırım yaptı. 

Marka değişikliği, şirketin küresel ortaklarla birlikte sağlam bir bilişsel temel oluşturmaya dayanan yükselişindeki bir sonraki adımı temsil ediyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya