Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’dan Suudi Şehir Merkezi Şirketi duyurusu

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’dan Suudi Şehir Merkezi Şirketi duyurusu

Bu adım, 12 şehirde yeni destinasyonlar geliştirmek için atıldı.
Salı, 4 Ekim, 2022 - 10:00
Suudi Şehir Merkezi Şirketi, şehirlerin altyapısının geliştirilmesine, özel sektör ve yatırımcılarla stratejik ortaklıkların güçlendirilmesine katkıda bulunacak. (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Kamu Yatırım Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed bin Selman, ülke genelinde şehir merkezleri ve çok sayıda destinasyon geliştirmeyi amaçlayan Suudi Şehir Merkezi Şirketi’nin (Saudi Downtown Company) açıldığını duyurdu.

Şirket, iş, alışveriş, turizm, eğlence ve konut sektörlerinde birçok yeni yatırım fırsatı sunarak şehirlerin altyapısının geliştirilmesine ve özel sektör ve yatırımcılarla stratejik ortaklıkların güçlendirilmesine katkı sağlayacak.

Suudi Şehir Merkezi Şirketi, Medine, el Huber, el Ahsa, Bureyde, Necran, Cizan, Hail, el Baha, Arar, Tebük, Taif ve Dumet-ül Cendel ile 12 şehirde faaliyet gösterecek. Şirket, modern karaktere göre tasarlanan ve Suudi Arabistan Krallığı’nın bölgelerinin ruhundan, kültüründen ve yerel kentsel dokusundan türetilen 10 milyon metrekareden fazla proje kapsamında faaliyet gösterecek.

Kamu Yatırım Fonu, Suudi Şehir Merkezi Şirketi projeleriyle, ülkenin çeşitli şehirlerinde ticaret ve yatırım hareketinin tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Ayrıca yerel ekonomi üzerinde olumlu etki yaratıyor. Projeler, özel sektör firmalarına yeni imkanlar sağlamanın yanı sıra bölge halkı için iş imkanları yara yansıtıyor. Çeşitli alanlarda uzmanlık ve bilgi aktarımından yararlanmayı da sağlayacak olan projelerle şirketler ve girişimciler, işletmelerinin ülkedeki diğer şehirlere ve bölgelere genişlemesine katkıda bulunacak.

Suudi Şehir Merkezi Şirketi duyurusu, Veliaht Prens’in Suudi Arabistan’daki bölgeleri geliştirme çalışmaları kapsamında, şehir ekonomilerinin ulusal ekonomiyi destekleme ve güçlendirmede oynadığı etkin role olan inanç doğrultusunda geldi. Şirketin stratejisi, Kamu Yatırım Fonu'nun Krallık'ta gelecek vaat eden sektörleri geliştirme ve güçlendirmenin yanı sıra Suudi Arabistan’ın Vizyon 2030 adımları kapsamında, ülke ekonomisini çeşitlendirme ve petrol dışı GSYİH büyümesini artırma hedeflerine ulaşılmasına katkıda bulunma çabalarıyla uyumlu olarak nitelendiriliyor.


Editörün Seçimi

Multimedya