Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kadınların antenleri

Kadınların antenleri

Pazar, 8 Mart, 2020 - 15:00

Kendisini dinleyenlere umut veren engin ilmi, hazır cevaplığı, ışık saçan ruhu ve zekası dolayısıyla Suudi Arabistan Kıdemli Alimler Konseyi üyesi Sayın Şeyh Abdullah el-Mutlik’e çokça sevgi ve saygı duyarım.

Ancak kendisine sorulan bir soruya verdiği bir cevabı okudum.

Okuyucuyu endişelendirebilecek herhangi bir kafa karışıklığına mâni olmak için bu cevabı ayrıntılı açıklar diye düşünüyorum.

Zirâ Sayın Mutlik’in cevabı şu şekildeydi:

“Bir erkeğin eşinden başka bir kadınla evleneceğini gizlemesi caizdir. Üstelik erkek bunun için mükâfatlandırılır. Nitekim erkeğin eşine bir başka kadınla daha evleneceğini söylemesi, nikahın şartlarından biri değildir. Bitmiştir.”

Bu hassas, mayın tarlası olan mevzuya dalmaktan tüm cesaretimle kendimi alıkoymak istiyorum.

Bunun yerine bazı okuyucuların Sayın Mutlik’in sözlerine verdikleri bazı tepkilere yer açıyorum. Ancak yine tüm cesaretimle söylemeliyim ki bu yorumların sorumluluğu, yapan kişilere aittir. Ben masumum! Yorumlardan bazıları şu şekilde:

1- Evliliğe gücü yetmeyen evlenmesin. Eşi hem kendisiyle, evi ve ailesiyle ilgilenen hem de bundan memnun olan erkekler dizini kırıp otursun.

2- Şayet yapacağı evliliğinin eşine üzüntü veya psikolojik zarar vereceğini biliyorsa, bu keçi şehvetini kontrol etmeye çalışamaz mı?

3- Bunu ilk eşine haber vermesi evliliğin sıhhatini sağlayan şartlardan sayılmayabilir! Peki bu insan aldatmak değil midir Şeyh Efendi? O halde “Bizi aldatan bizden değildir” Hadis-i Şerifi nerede kaldı?

4- İslam, bu dediğinizi aldatma ve kandırma olarak görür. Zirâ evliliğin gerekliliklerinden biri de duyurmaktır. Yani filancayla evleniyorsan eşin dâhil bunu herkesin bilmesi lazım.

Okuyucuların cevapları bu şekilde. Benim de kadın psikolojisinde birinci dereceden uzman değilim ancak sayın Şeyhe şu eşsiz bilgiyi aktarmam gerekiyor:

Kadınların antenlerinin 5G’den çok daha iyi çektiğini, bu yüzden kadınları aldatmanın ya da onları kandırmaya çalışmanın imkansız olduğunu biliyor muydunuz?

Ey kuyruğunu kadınların ezeceği şekilde kıstıranlar!

Vay başınıza gelenlere geleceklere!


DİĞER KÖŞE YAZILARI

Editörün Seçimi

Multimedya