Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Beyaz Saray içinde fareler

Beyaz Saray içinde fareler

Cumartesi, 29 Ağustos, 2020 - 11:45

Kovid-19 hastalarının olduğu serviste göreve başlayan hemşire Sophia Miles’ a, birçok hastalık ile mücadele edip sayılı günleri olan gencin hayatta kalmasının beklenmediğini söylediler. Aldığı ilaçlar da ağrılarını dindirmekten öteye gitmiyordu. Hastanede bu gence refakat eden genç bir kız vardı, eldivenlerini, şapka ve maskesini takan kız hastane çalışanlarının anlattığına göre gencin 15 yıllık sevgilisydi.

Kızın evliliği çok arzulamasına rağmen hayatın zorlukları, vakit bulamama ve maddi imkansızlıklardan dolayı evlenememişler. Bu sebepler aşk ile ölüm arasında acı veren bir çatışmaydı ama güzel bir sonuç doğurdu. Hemşire hastane Papazına ulaştı ve bu gençlerin evlenip evlenemeyeceğini sordu. Gençlere, nikah için benimle evlenmeyi kabul eder misin ya da eşim olmaya razı mısın gibi nikah sözcüklerini söylemeye imkânınız var mı, ölüm haricinde hiçbir şey bizi ayıramaz diyebilir misiniz? diye sordu. Bu konuda anlaştılar. Hemşire, gençler için folyodan yüzükler yaptık ve annesine telefonla ulaştık ki sözlü ve görsel olarak evliliklerine şahit olsun, gencin talihsiz kaderine rağmen atmosfer hoştu.

Fakat üç gün sonra gençleri ölüm ayırdı. Hayat bu, uzun da olsa kısa da olsa şairin dediğini unutamam ‘-Her kız çocuğunun huzuru uzun sürse de /gün gelir kambur onu bir yerde bulur.’

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre Çinli yetkililer yozlaşmış bir belediye başkanının evinin bodrum katında 37 milyon dolar nakit para buldu.

Ulusal denetim komisyonu tarafından yapılan araştırma tamamlandı ve dolarla birlikte 13,5 ton altın da vardı. Belediye başkanı Zhang Qi yaklaşık dokuz milyon nüfusa sahip Mina eyaletinin başkenti Mapdo’da Kominist partinin yolsuzlukla mücadele komitesi sekreteriydi. Bu örnek Kominist efendilerinin ellerine geçirdiklerinde kaçırmayacakları bir fırsattı.

Beyaz Saraydaki bir basın toplantısı esnasında salonun yanındaki tavandan bir fare düştüğünde büyük panik ve kaosa sebep oldu. Washington Post’a göre ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Sarayı 2017’de Haşere ve Kemirgenlerin Merkezi olarak tanımladı.

Başkan Trump haklıydı ancak bu şişman farenin (kapitalist) olduğunu da göz ardı etmiyorum.

Buna mukabil üçüncü dünya ülkelerinin Cumhurbaşkanlığı Saraylarında ne bir fare ne de bir gurur var (!!)


DİĞER KÖŞE YAZILARI

Editörün Seçimi

Multimedya